3D PRINTER

Patent posterinde yer alan 3d yazıcı teknolojisi 1989 yılında FDM'in mucidi Scott Crump tarafından icat edildi. Stratasys firmasını kurdu ve modern 3d Yazıcıların ilk ticari atası olan ürününü pazara sürdü.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
3D Yazıcı Patent Posteri 

 

"Apparatus And Method For Creating Three-dimensional Objects"


Scott Crump, 30 Ekim 1989

İlk 3d yazıcı metodolojisi Chuck Hull tarafından SLA teknolojisi 1984 yılında icat edildi. Hull "3D Systems" adlı firmayı kurdu ve 1988 yılında SLA-250 model ilk ticari 3 Boyutlu yazıcıyı tanıttı. Fakat SLA-250 günümüzde yaygın kullanılan teknolojiden oldukça farklı bir yaklaşımda çözüm sunuyordu. Lazer ve SLA materyali ile objeleri oluşturan maliyetli ve hantal bir makinaydı.

Bu yazıcı günümüz sistemlerinden biraz farklıydı fakat aynı zaman diliminde 1989 yılında FDM'in mucidi Scott Crump, Stratasys firmasını kurdu ve modern 3d Yazıcıların ilk ticari atası olan ürününü pazara sürdü. Stratasys kısa sürede güzel satış rakamlarına ulaştı. Benzer teknolojiyi daha kompakt bir ürün haline getiren MakerBot firmasını bünyesine kattı ardından GrabCAD ve Solidscape firmaları ile 3d Printing sektörünün amiral gemisi haline geldi.

Chuck Hull her ne kadar ilk 3d Printer sisteminin mucidi de olsa modern 3D Yazıcılardan farklı bir çözüm sunmuştu oysa Scott Crump neredeyse aynı dönemde modern 3D Yazıcı teknolojisini icat ederek her eve girebilecek bir ürün olmasını sağlayan maliyetlerde üretilmesinin yolunu açtı.

Bu patent posteri, "Apparatus And Method For Creating Three-dimensional Objects" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Scott Crump tarafından icat edildi ve 30 Ekim 1989'de dosyalandı. 9 Haziran 1992'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

GOOGLE PAGERANK®

Google PageRank algoritması ile websitelerinin arama sonuçlarındaki sıralarını belirliyor. Bu algoritma 2014 yılına kadar kullanıldı. Websitelerinin değerini belirleyen bu çok önemli algoritma can alıcı noktaları ile patent posteri haline getirdik.
139,00 ₺

IBM Transmission System®

Vakum tüplü birinci kuşak bilgisayarların fikir babası Dickinson'ın bu icatı ile bilgisayar çağı başladı. İstatistiksel veriler için aktarım sistemi icatına ait bu patent posterinde Dickinson'ın fark yaratan parlak zekasını yansıtmaya çalıştık.
139,00 ₺

MICROCHIP

Günümüzde kullandığımız neredeyse tüm etkileşimli elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık.
139,00 ₺