AIRBNB®

"Rezervasyon Durumunun Otomatik Olarak Belirlenmesi" başlıklı bu modelin patent tasarımını içeren bu kullanıcı arayüzü çizimine ait patent posteri AirBNB'nin UI/UX tecrübesinin yansımasıdır.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
AIRBNB® Patent Posteri 

"Booking Accommodation/Konaklama Rezervasyonu"

 


BLECHARCZYK ve diğerler, 13 Mart 2013

 

 

Airbnb, ev sahibi tarafından konaklama bedelinin belirlendiği ve dairelerini kısa süreli kiralanmak üzere listelendiği global ölçekte büyük bir pazar yeri modelidir. Şirket, her rezervasyon ile birlikte hem misafirlerden hem de ev sahiplerinden belirli bir yüzde oranında hizmet bedeli alır. Airbnb hali hazırda 34.000 şehirde ve 191 ülkede 2.000.000'den daire ile geniş bir ağa sahiptir.

Brian Chesky ve Joe Gebbia Ekim 2007'de San Francisco'ya taşındıktan kısa bir süre sonra, Industrial Designers of America tarafından düzenlenen Endüstriyel Tasarım Konferansı sırasında AirBed & Breakfast (Airbnb olarak değiştirilen) iş modeli konseptini oluşturdu.

Teknik mimar Nathan Blecharczyk (patent sahibi mucit) Airbnb'nın üçüncü kurucu ortağı olarak 2008 başlarında ekibe katıldı. Şirket kurucuları ilk olarak alternatif konaklama imkanlarının az olduğu yüksek profilli hedef kitlelere odaklandılar.

13 Mart 2013 tarihinde "Rezervasyon Durumunun Otomatik Olarak Belirlenmesi" başlıklı bu modelin patent başvurusu yapılmıştır. Patentin tanımı ise "Belirli bir süre için bir konaklama yerinin kullanılabilirliğini tahmin edebilecek bir sistem" olarak belirtilmiştir.

Bu sistemin diğer jenerik rezervasyon sistemleriyle karşılaştırılması, öngörülen mevcut konaklama müsaitliğinin ve konaklama biriminin kullanılabilirlik bilgilerini güncellemedeki konaklama birimi sahibinin geçmiş davranışlarına dayanarak tahmin etmesinin sağlanmasıdır.

Patent posterinde görülebilecek olan figür, San Francisco'da kiralık bir stüdyo daireyi vurgular. Sonuçta AirBnb, bugün dünyanın dört bir yanında milyonlarca ev sahibinin ve misafirinin hayatını değiştiren modern bir teknoloji devi oldu. Ve San Francisco Airbnb'nin dahice düşüncesine ilham verdi.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

SLR Fotoğraf Makinesi

İlk SLR fotoğraf makinesi Zeiss Ikon firması için Edgar Sauer tarafından 1959 yılında icat edildi.
139,00 ₺

Apple IPHONE®

Steve Jobs'ın bu tasarım patenti, iPhone 3G'nin şık biçimini ve tasarımını yansıtmaktadır.
139,00 ₺

Apple MAC Computer®

Apple Mac Kişisel Bilgisayar Patent Posteri. "Macintosh 128K" kişisel bilgisayar tanınan adı ile "Apple Macintosh". 9 inç CRT monitör, klavye ve mouse ile birlikte 2,495 $' a satışa sunulmuştu. Bu tasarım ve pazarlama başarısı örnek günümüzde Mac PC'ler ile neslini sürdürmektedir.
139,00 ₺

Apple IPOD®

iPod "Yirmi birinci yüzyılın Walkman'i" bir yıldan az bir sürede geliştirildi ve 23 Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Jobs, iPod'u "1000 şarkıyı cebinizde taşıyın" sloganıyla tanıttı.
139,00 ₺