Apple IPOD®

iPod "Yirmi birinci yüzyılın Walkman'i" bir yıldan az bir sürede geliştirildi ve 23 Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Jobs, iPod'u "1000 şarkıyı cebinizde taşıyın" sloganıyla tanıttı.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺

 

Apple IPOD® Patent Posteri

 

Apple IPOD®

 

JEFF ROBIN, STEVE JOBS, PHIL SCHILLER - 26 Eylül, 2002

 

iPod, Apple firması tarafından tasarlanan ve pazarlanan bir taşınabilir medya oynatıcı ve çok amaçlı cep bilgisayarı ürünüdür. 23 Ekim 2001'de ilk versiyonu piyasaya sürülmüş yaklaşık 8.5 ay sonra iTunes (Macintosh sürümü) yayınlanmıştır.

 

Apple CEO'su Steve Jobs tarafından, Apple'ın donanım mühendisliği şefi Jon Rubinstein, donanım mühendisleri Tony Fadell ve Michael Dhuey ve tasarım mühendisi Sir Jonathan Ive dahil olmak üzere iPod hattını tasarlayan bir mühendis ekibi kuruldu.

 

Rubinstein, Japonya'da bir Apple tedarikçisi ile görüşürken Toshiba disk sürücüsünü daha önce keşfetmişti ve Apple için bu hakları satın almıştı. Ekran, pil ve diğer önemli öğelerin nasıl çalıştığını önceki çalışmaları ile öğrenmişti. Dieter Rams tarafından tasarlanan 1958 Braun T3 transistörlü radyodan esinlenerek ve Bang & Olufsen'in BeoCom 6000 telefonunda yer alan tekerlek tabanlı kullanıcı arabirimi tasarımı mantığı ile ipod'da yer alan yuvarlak dokunma/sürtme ile cihaz etkileşimi sağlayan ara birim olarak oluşturuldu bu tasarımın iPod'un en güçlü estetik öğesi oldu.

 

iPod (“Yirmi birinci yüzyılın Walkmani”) bir yıldan az bir sürede geliştirildi ve 23 Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Jobs, iPod'u "1000 şarkıyı cebinizde taşıyın" sloganıyla tanıttı. 5 GB'lık bir sabit diske sahip ve Mac uyumlu bir ürün olarak piyasaya sunuldu.

 

Bu buluş müzik alanını tamamen değiştirdi ve MP3 formatında dijital müzik dosyalarının benimsenmesini hızlandırdı. CD'lerden ve diğer analog kaset formatlardan kitleler uzaklaştı. Ekim 2004'ten bu yana, iPod hattı, Amerika Birleşik Devletleri'nde dijital müzik çalar satışlarına hükmederek, sabit sürücü tabanlı firmalara ait pazarın% 90'ını ele geçirdi.

 

Dünya standartlarında bir tasarım ekibi tarafından tasarlanan bir dünya pazarını değiştiren ürün olan iPod, kuşkusuz jenerasyonumuzun en büyük icatlarından birisidir.

 

Bu, Taşınabilir Medya Oynatıcısı orijinal Patent tasarımının bir reprodüksiyonudur. Steve Jobs ve diğerleri tarafından icat edildi ve 26 Eylül 2002'de dosyalandı. 18 Mart 2008'de Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali A.B.D. patent arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

 

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

Apple IPHONE®

Steve Jobs'ın bu tasarım patenti, iPhone 3G'nin şık biçimini ve tasarımını yansıtmaktadır.
139,00 ₺

Apple MAC Computer®

Apple Mac Kişisel Bilgisayar Patent Posteri. "Macintosh 128K" kişisel bilgisayar tanınan adı ile "Apple Macintosh". 9 inç CRT monitör, klavye ve mouse ile birlikte 2,495 $' a satışa sunulmuştu. Bu tasarım ve pazarlama başarısı örnek günümüzde Mac PC'ler ile neslini sürdürmektedir.
139,00 ₺

Apple MOUSE

20 yılı aşkın bir süredir Apple'ın faresini tek düğmeli bir cihaz olarak tanımlayan tasarımın geliş sebebi bu fare tasarımıdır. Patent posterinde tüm ihtişamıyla yansıtmaya çalıştığımız mükemmel bir buluş.
139,00 ₺

AIRBNB®

"Rezervasyon Durumunun Otomatik Olarak Belirlenmesi" başlıklı bu modelin patent tasarımını içeren bu kullanıcı arayüzü çizimine ait patent posteri AirBNB'nin UI/UX tecrübesinin yansımasıdır.
139,00 ₺