GOOGLE GMAIL®

Bu patent posterinde Google'ın en başarılı ürünlerinden biri olan Gmail arayüzü, yenilikleri ve çalışma mantığını yansıtmaya çalıştık.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
Google Gmail® Patent Posteri 

"EMAIL CONVERSATION MANAGEMENT SYSTEM"


Paul Buchheit ve diğerler, 31 Mart 2004

 

Gmail artık dünyanın dört bir yanında en iyi ücretsiz e-posta hizmeti olarak tanınıyor. Google'ın 23. çalışanı Paul Bucheit tarafından geliştirildi. Başlangıçta Gmail, Google'da "Project Caribou" adlı bir Gilbert çizgi filminin adını taşıyan Caribou olarak adlandırıldı. Kısa bir süre Google Mail ve ardından Gmail olarak genel bir ada kavuştu. 

Gmail 1 Nisan 2004'de ilk beta yayına başladı. Kullanıcılarına 1 GB.'lık ciddi bir saklama alanı sundu. Hotmail ve diğerleri ise 2-5 Mb.'lık bir bir alanla hizmet veriyordu.

Bu aradaki büyük farktan dolayı kullanıcıların büyük çoğunluğu Gmail'in gerçekten 1 GB.'lık alan sunduğuna inanmadı. Patent Sahibi bu duruma vurgu yaparken sebebini "Çünkü biz 1 Nisan'da yayına çıktık." diye belirtiyor. Davetiye usulü kullanıcı kaydetme yöntemi ile ilk üyelerini almaya başladı ve şu an dünya pazarının lideri.

Bu patent posterinde Google'ın en başarılı ürünlerinden biri olan Gmail arayüzü, yenilikleri ve çalışma mantığını yansıtmaya çalıştık.

Patente söz konusu "Spell Check" özelliği Gmail ekibinin geliştirdiği email iletisi içeriğinin kelime yazımı ve cümle hatalarını denetleyerek sağlıklı ileti yazılmasına yardımcı olmayı amaçlayan yenilikçi bir modül.

Bu patent posteri, "EMAIL CONVERSATION MANAGEMENT SYSTEM" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Paul Buchheit ve diğerleri tarafından icat edildi ve 31 Mart 2004'de dosyalandı. 12 Ekim 2010'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşterilerimiz yanında bunları da aldı

Apple MAC Computer®

Apple Mac Kişisel Bilgisayar Patent Posteri. "Macintosh 128K" kişisel bilgisayar tanınan adı ile "Apple Macintosh". 9 inç CRT monitör, klavye ve mouse ile birlikte 2,495 $' a satışa sunulmuştu. Bu tasarım ve pazarlama başarısı örnek günümüzde Mac PC'ler ile neslini sürdürmektedir.
139,00 ₺

Apple MOUSE

20 yılı aşkın bir süredir Apple'ın faresini tek düğmeli bir cihaz olarak tanımlayan tasarımın geliş sebebi bu fare tasarımıdır. Patent posterinde tüm ihtişamıyla yansıtmaya çalıştığımız mükemmel bir buluş.
139,00 ₺

COMMODORE 64®

Commodore 64(C64), Commodore tarafından Ocak 1982'de dünya pazarına sürülen 8 bitlik bir ev bilgisayarı. 17 milyona yaklaşan satış adeti ile tüm zamanların en çok satan tek bilgisayar modeli olarak Guinness Rekorlar kitabında yerini almıştır. 1982 yılının başlarında 595$'lık fiyatı ile pazara giriş yapmıştı.
139,00 ₺

MICROCHIP

Günümüzde kullandığımız neredeyse tüm etkileşimli elektronik cihazlarda yer alan mikroçiplerin muciti Robert N Noyce'a ait bu patent tasarımının ayrıntılarını detaylı olarak işledik ve bu dünyayı değiştiren icatın patent posterini hazırladık.
139,00 ₺