NINTENDO ENTERTAINMENT SYSTEM®

Zamanının en çok satan oyun konsolu olan NES, 1983'teki video oyun sektöründe yaşanan büyük kriz ile 3.2 milyar dolarlık sektörü 100 milyon dolarlık bir ciroya kadar küçüldüğü dönemde oyun sektörünün kurtarıcısı olmayı başarmış bir üründür.
Kullanılabilirlik: Stokta var
75 ₺ ve üzerine ücretsiz kargo
Teslim tarihi: 2-3 gün
*
*
139,00 ₺
NINTENDO ENTERTAINMENT SYSTEM ® Patent Posteri 

 

"VIDEO GAME CONTROL UNIT"


Masayuki Yukawa, 4 Kasım 1985.

Nintendo Entertainment System (genel adı NES), Nintendo tarafından geliştirilen ve üretilen 8 bitlik bir video oyun konsoludur.

Zamanının en çok satan oyun konsolu olan NES, 1983'teki video oyun sektöründe yaşanan büyük kriz ile 3.2 milyar dolarlık sektörü 100 milyon dolarlık bir ciroya kadar küçüldüğü dönemde oyun sektörünün kurtarıcısı olmayı başarmış bir üründür.

Atari firmasının hatalarını ve bu krizin nasıl başrol oyuncusu olduğunu iyi analiz eden Nintendo krizin hemen ardından ABD video oyun endüstrisini tekrar canlandırdı.

NES ile Nintendo, üçüncü taraf geliştiricilerin standart iş modelini değiştirerek hareket etmiştir yani; Atari'nin neredeyse her geçen gün bir oyun çıkaran geliştirici profilinden ders çıkararak video oyun üreticilerine yılda maksimum 5 oyun kısıtlaması koyarak oyuncuları oyuna bağlayacak tarzda duygusal, karakteristik oyunlar geliştirmesi (Super Mario Bros, Legend of Zelda, Metroid vs.) bu politika kaliteli içerik üretimi ile uzun bir süre Nintendo'yu pazar lideri yapmıştır. Ve Nintendo sadece Amerika'da 35 milyon adet NES satmıştır.

Bu patent posteri, "VIDEO GAME CONTROL UNIT" için orijinal Patentin bir reprodüksiyonudur. Masayuki Yukawa tarafından icat edildi ve 4 Kasım 1985'de dosyalandı. 7 Şubat 1989'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlandı. Reprodüksiyon işleminden geçen çalışma içerisinde kullanılan görsellerin işlenmemiş hali Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi arşivlerinde herkesin erişimine açıktır.

Neler yaptık?

 

  • Düşük çözünürlüklü olarak Patent arşivlerinden elde ettiğimiz patent görsellerini illüstrasyon/reprodüksiyon yöntemleri ile baskıya hazır hale getirdik.

  • Görsel içerik kalitelerini dekoratif amaçlara yakışıcak şekilde tekrar düzenledik.

  • Klasik patent tasarımının ötesinde sade ve göze hitap edecek tasarımlar ile süsledik.

  • Baskı kalitesini maksimize ettik.

 

Baskı özellikleri

 

  • 1. Sınıf yüksek kaliteli fotoğraf baskısına uygun kağıtlar seçtik.

  • 170~240gr. değerlerinde yüksek gramajlı kağıtlara baskı aldık.

  • 8 renkli LUCIA EX mürekkepler ile CANON imagePROGRAF iPF8400S Fotoğraf Baskı makinesinde basıldı.

  • Tüm ürünlerimizde yüksek kaliteli ve yüksek gramajlı mat kağıtlar üzerine HDR mürekkep püskürtmeli modern teknolojiler ile baskılar aldık.

Ürün etiketleri